Впиши нужные слова в рекламное объявление. nice, new, blue and pink, blak and blue, Christmas, a lot of.                                                                                                                           ...

Впиши нужные слова в рекламное объявление. nice, new, blue and pink, blak and blue, Christmas, a lot of.                                                                                                                                      Welkome to the post office!                                                                             We have got a lot of nice  envelopes,________ stamps,__________ writing paper,________       postcards,___________ pens and ________ posters. You can write to your friends and phone     them.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a lot of, blue and pink, Christmas, blak and blue, new.