Впишите в пропуски стоящие в скобках глаголы в подходящем времени. 1.They (climb).........Mont Blanc. They (climb).........it in 1976. 2.Mikes father (buy)..............a new car. He (buy).........in two months ago. 3. We (fini...

Впишите в пропуски стоящие в скобках глаголы в подходящем времени. 1.They (climb).........Mont Blanc. They (climb).........it in 1976. 2.Mikes father (buy)..............a new car. He (buy).........in two months ago. 3. We (finish)........breakfast. We (finish)..........it a minute ago. 4.He (write).........many books. He (write)............them when he was in Africa. 5. They (be)............on a trip around the world. They (be)...........on this trip in 1988.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) climb, climbs 2)buy,buys 3)finished,finishing 4)writes, write 5)be,bes