Вставь артикли там, где необходимо Camera. Toy shop. Tomas. Sharpener. Swim. Moscow. Green apple. Owl. Classroom. Notebook

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A camera, the toy shop, Tomas, a sharpener, to swim, Moscow, the green apple, an owl, a classroom, a notebook
Гость
A camera Toy shop Tomas A sharpener To swim Moscow An apple An owl A classroom A notebook