Вставь like или likes образец   jess likes cats and dogs 1 I........................funny dreen frogs2 He......................tennis3 My dog ..............cats 4 We ................... his big clock5 She ................. nice...

Вставь like или likes  образец   jess likes cats and dogs  1 I........................funny dreen frogs 2 He......................tennis 3 My dog ..............cats  4 We ................... his big clock 5 She ................. nice rabbits  6 Foxes ............... cockerels
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 I......….like..............funny dreen frogs 2 He......…likes.............tennis 3 My dog …..likes.........cats  4 We ......…like.......... his big clock 5 She ......…likes........ nice rabbits  6 Foxes …….like........ cockerels