Вставь пропущенные слова: by heart, speak, writes, translate, sing. Sasha is a Russian pupil. He likes English. In the lessons

Вставь пропущенные слова: by heart, speak, writes, translate, sing. Sasha is a Russian pupil. He likes English. In the lessonshe and his friends ....... English, ....... English songs, learn poems ....... . Sometimes they play games. Sasha likes to ....... texts from English into Russian. He ....... letters to his English pen friend John. Next year Sasha will visit his pen friend in London.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 In the lessons he and his friends  speak English, sing English songs, learn poems by heart. Sasha likes to translate  texts  from English into Russian. He writes  letters to his English pen friend John.