Вставь пропущенные слова. has, do, does, will 1) Where ...... Tiny live next summer ? 2) What ...... you like to eat for breakfast ? 3)She ...... got a new poster . 4)When ..... Ann get up every day ? 5)....... you go to school...

Вставь пропущенные слова. has, do, does, will 1) Where ...... Tiny live next summer ? 2) What ...... you like to eat for breakfast ? 3)She ...... got a new poster . 4)When ..... Ann get up every day ? 5)....... you go to school every day ? 6)I .........., send a nice postcard to my friend tomorrow .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) will 2) do 3) has 4) does 5) do 6) will