Вставить глаголы в нужной форме. 1.     She __________(not read) books every day.2.     His father ______________(swim) every day.3.    We _______________(not run) every day.4.     Her little sister ___________(not like) to pla...

Вставить глаголы в нужной форме. 1.     She __________(not read) books every day. 2.     His father ______________(swim) every day. 3.    We _______________(not run) every day. 4.     Her little sister ___________(not like) to play football. 5.     ___________you __________ (love) your brother?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
don't  >  swims > don't> don't . do > love
Гость
1 doesn't read2 swims 3 don't run 4 doesn't like to play 5 do you love