Вставить пропущенные слова (am is are do does don't doesn't not ) 1) _ this TV programm broadcart this week? 2) we are _ answered this question . 2) this falk show _ created by one famous producer. 4) _ you like serials ? 5) we...

Вставить пропущенные слова (am is are do does don't doesn't not ) 1) _ this TV programm broadcart this week? 2) we are _ answered this question . 2) this falk show _ created by one famous producer. 4) _ you like serials ? 5) we_watch the broadcast every sunday .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) is 2) are 3) is 4) do 5) are