Вставьте артикли, где необходимо: 1. She prefers ........... ligh supper. 2. Shall we go for ........... walk after ........... supper? 3. .....lunch that was served yesterday was really very good. 4. ........... dinner is in t...

Вставьте артикли, где необходимо: 1. She prefers ........... ligh supper. 2. Shall we go for ........... walk after ........... supper? 3. .....lunch that was served yesterday was really very good. 4. ........... dinner is in the fridge. 5. What would you like for ............. supper? 6. ........... Dinner is at 5 p.m.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.the 2.a,the 3.no article 4.no article 5.a  6.no