Вставьте артикли1. Jane, have a look at __ supper, please2. __ dinner is served downstairs, sir3. That was __ very expensive brunch4. What are we having for __ breakfast today?5. Who is going to make __ tea?6. I personally don'...

Вставьте артикли 1. Jane, have a look at __ supper, please 2. __ dinner is served downstairs, sir 3. That was __ very expensive brunch 4. What are we having for __ breakfast today? 5. Who is going to make __ tea? 6. I personally don't think __ supper was tasty
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. the. 2. the. 3. a. 4. the. 5. -. 6. the.
Гость
1.The. 2.The. 3.A. 4.The. 5.Тут мы вообще ничего не вставляем. 6.The.