Вставьте HAVE TO или DON'T HAVE TO. 1. Shop assistants ... work with people. 2. Doctors ... works at night. 3. Architects ... get up early. 4. Businessman ... think much. 5. Pilots ... know Italian. 6. Teachers ... wear unif...

Вставьте HAVE TO или DON'T HAVE TO. 1. Shop assistants ... work with people. 2. Doctors ... works at night. 3. Architects ... get up early. 4. Businessman ... think much. 5. Pilots ... know Italian. 6. Teachers ... wear uniform. 7. Diplomats ... travel. 8. Secretaries ... know English. 9. Bus drivers ... write letters. 10. Bankers ... work on Saturdays.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. have to 2.don't have to 3.don't have to 4.have to 5.don't have to 6.don't have to 7. have to 8.don't have to 9.don't have to 10. don't have to P.S. сделано по моему взгляду на жизнь, поэтому кое-где могут не согласиться со мной люди.