Вставьте личные местоимения . Переведите на русский язык: They see(she,her) seldom. (We,us) go to school every day. I write to (he,him) often. Tell (they,them) about (we,us). (I,me) read this book.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They see her seldom. Они видят её редко . We go to school every day. Мы ходим в школу каждый день . I write to him often. Я пишу ему часто . Tell them about us . Расскажи им о нас . I read this book. Я читаю эту книгу.
Гость
They see her seldom . - Они видят ее редко .
We go to school every day . - Мы ходим в школу каждый день .
I write to him often . - Я пишу ему часто.
Tell them about us. - Расскажи им о нас.
I read this book. - Я читаю эту книгу .