Вставьте модульные глаголы ,can ,May,must и их заменители по смыслу . 1. Excuse me,....helm me? 2.You ...be more careful of your health. 3.sorry,I˙m late. .....I come in? 4.everyone ...do his duty 5.his father...to drive a ca...

Вставьте модульные глаголы ,can ,May,must и их заменители по смыслу . 1. Excuse me,....helm me? 2.You ...be more careful of your health. 3.sorry,I˙m late. .....I come in? 4.everyone ...do his duty 5.his father...to drive a car some years ago. 6.you...visit her at the hospital
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Can Must May Must Can May Кажется так