Вставьте нужные модальные глаголы (can, may, must)... I take your pen?... I invite nick to our house? Certainly, you ... .They ... understand French.You ... work hard at your English.... I shut the door?

Вставьте нужные модальные глаголы (can, may, must) ... I take your pen? ... I invite nick to our house? Certainly, you ... . They ... understand French. You ... work hard at your English. ... I shut the door?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
May/Can I take your pen? May I invite Nick to our house? Certainly, you can. Theycan understand French. You must work hard at your English. May I shut the door?