Вставьте пропуски и переведите предложения!!! ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! СРОЧНО!!! 15 баллов!!! ЛЮДИ ВЫ ГДЕЕЕЕ?!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
все писать долго короче где множественное число там were единственное- was.
Гость
если упражнение на there ia/ there are то are two, is some, is an, are six, is some, is a blue, is a table, is a big, are there? Is there? are cats, is a cat, are three dogs, are 4 hens, Is there a, Are there four, Is there a kitchen?