Вставьте some или any. I've got 1)............. lemonade, 2)............. orenge juice and lost of food. Have you got 3).............. cakes? No, i must buy 4)............... . I must also buy 5).............. biscuits. Have ...

Вставьте some или any. I've got 1)............. lemonade, 2)............. orenge juice and lost of food. Have you got 3).............. cakes? No, i must buy 4)............... . I must also buy 5).............. biscuits. Have you got 6)................ party hats or decorations? No, I haven't, but I'm going to buy 7)............... of those, too. Заранее СПАСИБО
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) some 2) some (пишется orange) 3) any 4) some 5) some 6) any 7) some