Вставьте,если необходимо артикль и глагол to be в Present Simple. 1............your brother at____school?--Yes,he............ 2.............your sister at_____school?-No,she...........not at___school. 3.My sister............at_...

Вставьте,если необходимо артикль и глагол to be в Present Simple. 1............your brother at____school?--Yes,he............ 2.............your sister at_____school?-No,she...........not at___school. 3.My sister............at_____home.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Is your brother at school? Yes, he is. 2. Is your sister at school? No, she is not at school. 3. My sister is at home.