Выбери  нужное слово и обведи номер правильного ответа.                                                А.I ____ paint pictures.     1) can   2) must  3) mayB._____ I sit down?     1) Can   2) Must  3) MayC. You ____ get up at 6...

Выбери  нужное слово и обведи номер правильного ответа.                                                 А.I ____ paint pictures.     1) can   2) must  3) may B._____ I sit down?     1) Can   2) Must  3) May C. You ____ get up at 6 oclock on Sunday.  1)cant 2)mustn’t  3) don’t have to D. You ____ do your homework every day. 1)mustn’t 2) must 3) has to E. Dima is 5 and he ____ read very well. 1) can 2) must 3) has to F. ____ I join you? 1) Can 2) Must 3) May
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a-1 b-3 c-2 d-2 e-1 f-3