Выбери правильное предложение-Pass me some salt, please. или Pass I  some salt, please.We enjoying our meals.  или  We enjoy our meals.Here you are.  или   Here are you.  Im having dinner now . или     I have  dinner now.    Ca...

Выбери правильное предложение-Pass me some salt, please. или Pass I  some salt, please. We enjoying our meals.  или  We enjoy our meals.Here you are.  или   Here are you.  Im having dinner now . или     I have  dinner now.    Can you passing me some juice,please? или   Can you pass me some juice,please?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Pass me some salt, please.( Передайте мне соль, пожалуйста)  2.We enjoy our meals (Мы наслаждаемся нашей едой) 3. Can you pass me some juice,please? ( Можете ли вы передать мне немного сока, пожалуйста?)
Гость
1-подайте мне соль пожалуйста 2-мы наслаждаемся нашей едой 3-вот возьми 4-у меня сейчас обед 5-можете передать мне сок пожалуйста?!