Выберите правильное слово. 1. My grandma is/are sleeping now. 2. Does/Do your friend visit you on Sundays? 3. He isn't/doesn't watch videos at night. 4. My dad drives/drive a car very well. 5. Are/Do they reading bedtime stori...

Выберите правильное слово. 1. My grandma is/are sleeping now. 2. Does/Do your friend visit you on Sundays? 3. He isn't/doesn't watch videos at night. 4. My dad drives/drive a car very well. 5. Are/Do they reading bedtime stories in the bedroom? 6. On Mondays they make/makes toys. P.S. Заранее буду очень благодарна))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1: are... 2)does... 3) doesn*t...
Гость
1.is,2.Does,3.doesnt,4.drives,5.are,6.make.