Выберите правильный вариант ответа: While 10 degrees difference would cause ... frosty New Endland morning,much warming ...bring with ... more thunderstorms,floods and water-born diseases. Вместо многоточия нужно вставить предл...

Выберите правильный вариант ответа: While 10 degrees difference would cause ... frosty New Endland morning,much warming ...bring with ... more thunderstorms,floods and water-born diseases. Вместо многоточия нужно вставить предлоги из одного варианта ответов: a)a,could,it b)the,can,him c)-,could,them d)an,would,it
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
While 10 degrees difference would cause a frosty New England morning, much warming could bring with it more thunderstorms, floods and water-born diseases.a) a, could, it