Выберите соответствующую форму глагола.1. He will call you when he ___in the office.A. was B.will be C. is D. be2. Jane will leave before we _____ .A. come B. willcome C. came D. had come3. When Ann ______, get in touch with he...

Выберите соответствующую форму глагола. 1.  He will call you when he ___in the office. A. was B. will be C. is D. be 2.  Jane will leave before we _____ . A. come B. will come C. came D. had come 3.  When Ann ______ , get in touch with her. A. will come back B. come back C. will be coming back D. comes back
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. C. is  2. A. come  3. D. comes back