Выбрать правильное слово: It's important to eat a fit/health diet with lots of vegetables. The doctor walked along the ward/clinic , chating to all patients she passed. It's good for childrens to get minor diseases/ilness, such...

Выбрать правильное слово: It's important to eat a fit/health diet with lots of vegetables. The doctor walked along the ward/clinic , chating to all patients she passed. It's good for childrens to get minor diseases/ilness, such as colds.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Health(Это важно питаться согласно здоровой диете, с большим количеством овощей) Clinic(Врач делал обход клиники разговаривая при этом с пациентами) Deseases(Детям хорошо болеть незначительными заболеваниями, например простудой)