Выбрать правильный ответ,в котором содержатся нужные слова,чтобы вставить их в пропуски. 1) ... you ... dinner with Michael this Saturday? A Do,have B Did,have C Are.having 2) He ... in London and then he moved to Madrid. A gro...

Выбрать правильный ответ,в котором содержатся нужные слова,чтобы вставить их в пропуски. 1) ... you ... dinner with Michael this Saturday? A Do,have B Did,have C Are.having 2) He ... in London and then he moved to Madrid. A grows up B is growing up C grew up 3) She used to ... long hair when she was a little girl. A has B have C had 4)He was very famous. He was ... very rich. A because B also C so 5) ... he ... you last night? A Does,call B Did,called C Did,call Заранее спасибо ❤❤❤
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
c a a c b правило паст симпл и презент симпл