Выпиши в два столбика правильные и неправильные глаголы. walked swam did talked climbed jumped worked lived made painted sang liked rode wanted read had went were collected

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
правильные walked talked climbed jumped worked lived painted liked wanted collected остальные неправ.
Гость
правильные: walked, talked, climbed,jumped,worked, lived, painted, liked, wanted, collected неправильные: swam, did,made, sang,rode,read,had,went,were