Выпишы назвы птушаккурапатка,книгаука,кулик,малинаука,мухалоука,камышоука,крапиуник.аусянка,ситаука,жауна,попаузень.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Гэта ўсё назвы птушак:  курапатка - куропатка кнігаўка - чибис кулік - кулик малинаўка - малиновка мухалоўка - мухоловка камышоўка - камышовка крапіўнік - крапивник аўсянка - овсянка сітаўка - трясогузка жаўна - желна попаўзень - поползень