Walk around the class to find classmates who use these activities (you can use your own activities).Skateboard                           Visit different placesbabysit                                   play sportsdo a part-time ...

Walk around the class to find classmates who use these activities (you can use your own activities). Skateboard                           Visit different places babysit                                   play sports do a part-time job                  do the shopping join a video club                    walk dogs  Example. Do you skateboard during your summer holidays?   Make a report about your classmates activities. Some of my classmates.... Others.... Many of them.... Nobody.... Some never.... Almost all of us.... We all...!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ходить в класс найти одноклассников, которые используют эти мероприятия (вы можете использовать свои собственные мероприятия). Скейтборд бываю в разных местах нянчить играть в спортивные игры делать работу, делать покупки, присоединитесь к видео-клуб ходьбы собак  Пример. Ты скейтборд во время летних каникул? Составить отчет о вашей деятельности одноклассников. Некоторые из моих одноклассников.... Другие.... Многие из них.... Никто.... Некоторые-никогда.... Почти все из нас.... Мы все...!