We often go to the beach … summer. (какой предлог нужно вставить in, on, at.)I like to look at the stars … night.(in, on, at.)

We often go to the beach … summer. (какой предлог нужно вставить in, on, at.) I like to look at the stars … night.(in, on, at.)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We ofen go to the beach in summer. I like to look at the stars at night.
Гость
We often go to the beach in summer. - Летом мы часто ходим на пляж. I like to look at the stars at night. - Ночью мне нравится смотреть на звезды.