Who have a book Hath friends at hand, And gold and gear At his command; And rich estates, If he but look, Are held by him Who hath a book. Who hath a book Hath but to read And he may be A king, indeed. His kingdom is His inglen...

Who have a book Hath friends at hand, And gold and gear At his command; And rich estates, If he but look, Are held by him Who hath a book. Who hath a book Hath but to read And he may be A king, indeed. His kingdom is His inglenook- All this is his Who hath a book Переведите пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У кого есть книга имеет друзей под рукой, а золото и шестеренки в его команду; и богатые поместья, если он но посмотрите, принадлежат тому, кто книгу. Кто книги имеет, но читать и он может быть королем, действительно. Его царство-это его вина - все это его кто книгу