Work in pairs.Make up a dialogue.Discuss which sports are popular in Britain.Use:be fond of all kinds of sports,become popular long ago,be organised at schools,the national British sports,football championships,a traditional Br...
Work in pairs.Make up a dialogue.Discuss which sports are popular in Britain.Use:be fond of all kinds of sports,become popular long ago,be organised at schools,the national British sports,football championships,a traditional British game,first appear in,all kinds of racing.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Работа в парах.Составьте диалог.Обсудите, какие виды спорта популярны в Британии.Польза:увлекаюсь всеми видами спорта,стали популярны давным-давно,быть организованы atschools,национальные Британские виды спорта,чемпионаты по футболу,традиционная Британская игра,на первый взгляд,все видов гонок.