Write a) how long you have known your best friend (на протяжении 5 лет) b) how long you have had your backpack or schoolbag (с 7 лет) c) what you have wanted to do all your life (прыгнуть с парашюта) d) since when you have been...

Write a) how long you have known your best friend (на протяжении 5 лет) b) how long you have had your backpack or schoolbag (с 7 лет) c) what you have wanted to do all your life (прыгнуть с парашюта) d) since when you have been a pupil (с 1 класса) e) whom you have always loved (родителей) НУЖНО ОТВЕТИТЬ В THE PRESENT PERFECT PROGRESSIVE TENSE
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 I have known my best friend for 5 years. 2 I have had my backpack(schoolbag )since I was 7 years. 3 I have wanted to do skydiving all my life. 4 I have been a pupil since the first form/grade. 5 I have always loved my parents. P.s PRESENT PERFECT PROGRESSIVE TENSE не употребляемся с глаголами want ,know,love,hate ,etc.