Янка Купала "Паулинка" 1)з якой прычыны паулинка сустракалась з якимам сарокай у сакрэце ад бацькоу 2) якия выказванни и паводзины пайлинки сведчаць про тое што яна кахае маладога настауника 3) Па яких каларытныйх выслоуях Сцяп...
Янка Купала "Паулинка"
1)з якой прычыны паулинка сустракалась з якимам сарокай у сакрэце ад бацькоу
2) якия выказванни и паводзины пайлинки сведчаць про тое што яна кахае маладога настауника
3) Па яких каларытныйх выслоуях Сцяпана крыыницкага и Пранцыся можна адрозниць памиж сабой
Ответ(ы) на вопрос:
1) бацькі не дазвалялі ей жаніцца з ім, чны хацелі каб яна знайшла сабе каго-небудь лепей за яго. 2) яна называла яго ласкава(гэта можна знайсці ў тэксце)