You have received a letter from your english-speaking pen friend ben i have found a summer job in the pizzeria and i hope to earn enough money to bu

You have received a letter from your english-speaking pen friend ben i have found a summer job in the pizzeria and i hope to earn enough money to buy a gitar how do teenager get pocket money in your country? what summer jobs are popular with russian teenagers? what kind of summer jobs would you choose for yourself and why? ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА НАПИСАТЬ ПИСЬМО!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У вас 30 минут для этого задания. вы получили письмо от англоговорящего друга по переписке Бена. я накопил немного моих карманных денег и купил новую компьютерную игру. я рад что мне не нужно было спрашивать моих родителей чтобы купить ее. это было бы здорово найти работу следующим летом. как ты получаешь свои карманные деньги? что обычно покупают подростки в России на их карманные деньги? тебе хотелось бы получить работу на лето или нет? почему?  напишите ему письмо и ответьте на три его вопроса. напишите 100-120слов. помните правила написания письма.  dear Ben.  thank you for your letter. I'm glad for you that you have bought a game recently. I would like to get a summer job too. because I want to save some money and buy a new CD with my favorite music band. summer job is very good opportunity to become more independent. I think Russian teenagers usually spend their money on computer games and CD's. now I don't have summer job so I get money from my parents.  best wishes, (your name)