Your English friend is going to visit you on Christmas holidays. Write an email to him/her (at least 60 words). Use the plan below and your own ideas: what clothes he/she should take; what your family Christmas traditions are; ...

Your English friend is going to visit you on Christmas holidays. Write an email to him/her (at least 60 words). Use the plan below and your own ideas: what clothes he/she should take; what your family Christmas traditions are; how you are going to spend holidays together
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ваш английский друг собирается к вам в гости на рождественские праздники. Напишите письмо ему/ей (не менее 60 слов). Использовать план ниже и ваши собственные идеи: в какой одежде он/она может принять; что ваши семейные Новогодние традиции; как вы собираетесь провести праздники вместе