За 3 класс. Какие вопросы задал журналист Джиму и Джил о Тайни , чтобы получить следующие ответы. 1) ... ? He gets up very early 2) ... ? Yes , he is . Tiny is very busy . 3) ... ? No , he doesn*t . He writes fairy tales . 4) ....

За 3 класс. Какие вопросы задал журналист Джиму и Джил о Тайни , чтобы получить следующие ответы. 1) ... ? He gets up very early 2) ... ? Yes , he is . Tiny is very busy . 3) ... ? No , he doesn*t . He writes fairy tales . 4) ... ? Yes they do . They know that Tiny is hospitable . 5) ... ? Yes , he can . He can play the piano very well .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Is he gets up early? 2)Is Tiny busy? 3)Is he write articles? 4)Are they know that Tiny is hospitable? 5)Is he can play piano?