Зачеркни неправильные варианты чтобы получились завершенные вопросы. 1) Do/Does your d

Зачеркни неправильные варианты чтобы получились завершенные вопросы. 1) Do/Does your dad play football ? 2) Do/does dogs eat sweets ? 3) Do/Does your teacher speak English ? 4) Do /Does we speakEnglish or Franch with General Green ? 5) Do/Does you dance ? 6) Do/Does this bird sing ? 7) Do/Does I have friends in this school ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Правильный вариант: 1 Does your dad play football? 2 Do dogs eat sweets? 3 Does your teacher speak english? 4 Do we speak English or French with General Green? 5 Do you dance? 6 Does this bird sing? 7 Do I have friends in this school? Нужно зачеркнуть : 1.do 2.does 3.do 4.does 5.does 6.do 7.does