Зачеркни неправильный вариант, чтобы получились завершенные вопросы. 1) do/ does your dad play football? 2) do/ does dogs eat sweets? 3) do/does your teacher speak english? 4) do/does we speak english or french with general gre...
Зачеркни неправильный вариант, чтобы получились завершенные вопросы. 1) do/ does your dad play football? 2) do/ does dogs eat sweets? 3) do/does your teacher speak english? 4) do/does we speak english or french with general green? 5) do/does you dance? 6) do/does this bird sing? 7) do/does i have friends in this school?
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) неправильный do
2)неправильный does
3)неправильный do
4)неправильный does
5)неправильный does
6)неправильный do
7)неправильный does