Задание 12. Переделайте предложение в косвенную речь, выбрав вариант из предложенных. Правильный ответ оценивается в 1 балл. 1. “How often do you attend your English classes?” - I ask John. A I wonder how often does John attend...

Задание 12. Переделайте предложение в косвенную речь, выбрав вариант из предложенных. Правильный ответ оценивается в 1 балл. 1. “How often do you attend your English classes?” - I ask John. A I wonder how often does John attends his English classes. B I wonder how often John attends his English classes. C I wonder how often attends John his English classes. D I wonder how often John attend his English classes.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. “How often do you attend your English classes?” - I ask John. B I wonder how often John attends his English classes.