Задание: Choose the correct articles A/an american car A/an university A/an MP3 player A/an taxi A/an old man A/an maths exam A/an exercise A/an hour

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
An American car A university A MP3 player A taxi An old man A math exam An exercise An hour
Гость
An American car,a university,a MP3 player, a taxi,an old man,a math exam,an exercise,an hour.