Задание: Ответьте на вопросы     1.Who is at shcool? -  Ann ..............    2.Who has got a cassette? - Ann ............. 3.Who can ski? -  Ann .................... 4.Who must go? - Ann ............... 5.Who is hungry? - Ann...

 Задание: Ответьте на вопросы     1.Who is at shcool? -  Ann ..............    2.Who has got a cassette? - Ann ............. 3.Who can ski? -  Ann .................... 4.Who must go? - Ann ............... 5.Who is hungry? - Ann ..................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Ann is 2. Ann has 3. Ann can 4. Ann must 5. Ann is
Гость
1. Ann is at shcool 2. Ann has got a cassette 3. Ann can  ski 4. Ann must  go 5. Ann is  hungry