Задание:Write these sentences in a different way.Use the right form of have got. (Типо поменяйте местами слова). 1 His hair is long. He's got long hair. (Это пример) 2 Her nose is long. She ... a long nose. (Вот здесь уже надо ...

Задание:Write these sentences in a different way.Use the right form of have got. (Типо поменяйте местами слова). 1 His hair is long. He's got long hair. (Это пример) 2 Her nose is long. She ... a long nose. (Вот здесь уже надо вместо точек поставить нужное слово). 3 Our eyes are blue We ..................... 4 My legs are short. ................ 5 Their T-shirts are white. .................... 6 Your face is red. ....................... На этом всё. С каждым разом сложнее. Пожалуйста помогите!!! Умоляю Вас! Я английский вообще не знаю! Пожалуйста!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ну тип во втором будет She's got a long nose(по идеи) 3. We're got blue eyes 4. I'm got short legs 5. They're got white T-shirts 6. You're got red face Вроде бы так делается