Задать 5 типов вопросов к предложениям: 1. They have already prohibit it. 2.Unfortunately people pass away.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. They have already prohibit it. Общий вопрос: Have they already prohibit it? Разделительный вопрос: They have already prohibit it, haven't they? Альтернативный ответ: Have they or we already prohibit it? Специальный вопрос: What have they already prohibit? Вопрос к подлежащему: Who has already prohibit it? 2. Unfortunately, people pass away. Общий вопрос: Do people pass away? Разделительный вопрос: Unfortunately, people pass away, don't they? Специальный вопрос: What do people do? Вопрос к подлежащему: Who passes away?