Задайте альтернативные вопросы. Слово которое нужно или или короче в альтернативе я выделю в скобках какое слово например   4 или 5There will be four rooms in the house                           (five)We'll have a piano in the ...

Задайте альтернативные вопросы. Слово которое нужно или или короче в альтернативе я выделю в скобках какое слово например   4 или 5There will be four rooms in the house                           (five)We'll have a piano in the living room                             ( bedroom)The sitting room will be at the back  of the house               (at the front)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Will there be four or five rooms in the house? Will we have a piano in the living room or in the bedroom? Will the sitting room be at the back or at the front of the house?