Задайте альтернативные вопросы. Вставьте Do, Does, Is, Are или Have. 1................... she a dentist or an economist? 2................... they got a dog or a cat? 3................... they want to be dancers or singers? 4....

Задайте альтернативные вопросы. Вставьте Do, Does, Is, Are или Have. 1................... she a dentist or an economist? 2................... they got a dog or a cat? 3................... they want to be dancers or singers? 4..................... you from America or from Africa? 5..................... he like football or volleyball?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 is, 2 have, 3 so, 4 are, 5 does.