Загадка: 1.Маленькае залатенькае, усё поле асвециць. 2. Сястра да брата у госци идзе, а брат ад яе хаваецца. 3.З высокай дароги глядзиць бычок крутароги. 4.У вадзе нараджаецца, а вады баицца. 5.Стукае,грукае, а не нидзе яго не ...

Загадка: 1.Маленькае залатенькае, усё поле асвециць. 2. Сястра да брата у госци идзе, а брат ад яе хаваецца. 3.З высокай дароги глядзиць бычок крутароги. 4.У вадзе нараджаецца, а вады баицца. 5.Стукае,грукае, а не нидзе яго не видаць. 6.Адзин лье,другий пье, а трэци расте 7.На дварэ гарою, а у хаце гарою.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Сонца.  2. Сонца і месяц.  3. Месяц.  4. Соль. 5. Гром.  6. Дождж, зямля, трава. 7. Снег. (Толькі "на дварэ - гарою, а ў хаце - ВАДОЮ")