Закончи предложение впиши в них правильную форму глагола have или has 1)That girl.......pink stockings. 2)Those birds.......big wings. 3)Pigs.......funny pink rings.4)We.......English in the morning. 5)Jerry.......seven kangaro...

Закончи предложение впиши в них правильную форму глагола have или has 1)That girl.......pink stockings. 2)Those birds.......big wings. 3)Pigs.......funny pink rings.4)We.......English in the morning. 5)Jerry.......seven kangaroos on his farm.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) has 2)have 3)have 4)have 5)has Удачи!!!!