Закончите предложения. Используйте правильную форму первого условного. Пример; 1) It won't work (not work) unless you switch (switch) it on! 2) I........(call) you as soon as I ......... (get) home. 3) if you.........(not come...

Закончите предложения. Используйте правильную форму первого условного. Пример; 1) It won't work (not work) unless you switch (switch) it on! 2) I........(call) you as soon as I ......... (get) home. 3) if you.........(not come) inside now, you.....(miss) the programme. 4) They.......(not let) you in if you.........(not be) over 18
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2)I will call you... l get... 3)you don't come...you will miss... 4)They won't let you...you don't be...