Закончите предложения с правильной формой слова в скобках. 1 Our school _________ (PLAN) a _________ (LEAVE) party for our English teacher this Friday. 2 I _________ (WEAR) a large hat because it’s very bright and I _________ ...

Закончите предложения с правильной формой слова в скобках. 1 Our school _________ (PLAN) a _________ (LEAVE) party for our English teacher this Friday. 2 I _________ (WEAR) a large hat because it’s very bright and I _________ (NOT / HAVE) any sunglasses with me today. 3 I’m _________ (CONFUSE) – I _________ (NOT / UNDERSTAND) your message. Are we meeting at 9 o’clock in the morning, or 9 o’clock at night? 4 My cousin’s hair is straight, but she _________ (WANT) to have _________ (CURL) hair. 5 I _________ (INVITE) all my best friends to my _________ (ENGAGE) party in July.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 is planning / leaving 2 am wearing / don’t have 3 confused / don’t understand 4 wants / curly 5 am inviting / engagement