Закончите второе предложение так, чтобы это означало то же самое как первое 1) I'm su

Закончите второе предложение так, чтобы это означало то же самое как первое 1) I'm sure George told everyone my secret. (must) George .... everyone my secret. 2) It is very unlikely that it was George, because he hasn't been at school all week(have) It ...... George because he hasn't been at school all week. 3) Are you saying there is a possibility that it was someone else? (might) Do you think it ... someone else? 4) I'm almost sure it was someone else(have) It ..... someone else. 5) I wish I hadn't told anyone my secret.(should) I... told anyone my secret. 6) It wasn't as bad as you thought.(might) It.... been worse.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) George must have told everyone my secret. 2) It can't have been George, because he hasn't been at school all week. 3) Do you think it might have been someone else? 4) It must have been someone else. 5) I shouldn't have told anyone my secret. 6) It might have been worse.