Замени слова местоименьями "he" "she" "it" "they" 1.My bed 2.Her dog 3.His nos. 4.Her lamp. 5.Her home. 6.His rabbit. 7.My mummy. 8.My daddy. 9. My school. 10 His children.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) It is a bed. 3) It is a dog. 3) не знаю что такое nos. 4) It is a lamp. 5) It is a home. 6) It is a rabbit. 7) She is mummy. 8) He is daddy. 9) It is a school. 10) They are children. Вроде так.